Burs Başvuruları Başladı

capture-20170926-192547.png

Yıldız Teknik Üniversitesi Burs Başvurusu Başladı!

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından gereksinimi olduğu belirlenen öğrencilere verilir. Nakdi burslar, YTÜ Vakfı ve diğer vakıf / kurum / kuruluşlar tarafından karşılanmaktadır.

Her Akademik yılın başında YTÜ Burs Bürosu tarafından duyurulan başvuru süresinde online başvuru yapan ve maddi durumunu belgeleyen öğrenciler arasından mülakata girecek olanlar belirlenir. Mülakatlar sonucunda YTÜ Vakfı ve diğer vakıf / kurum / kuruluşların kriterlerine uygun aday öğrenciler belirlenir. Aday öğrencilerden ek belgeler talep edilebilir. Ancak bu belgeler tamamlandığında öğrenci dosyaları vakıf / kurum / kuruluşlara gönderilir.

Öğrencilerin bursiyerliklerinin kesinleşmesi, vakıf / kurum / kuruluşların onayına bağlıdır. Burs alma önceliği hazırlık ve ilk 4 yarıyıl öğrencilerinindir. Öğrencilerin burs başvurusu yapma koşulları, normal öğrenim sürelerini aşmamış olmaları ve AGNO‘larının en az 2.00 olmasıdır. Eğitim yılı sonunda, öğrencinin AGNO’sunun 2.00’nin altında olması durumunda bursu kesilir. Hazırlık okulunu bir yılda bitiremeyenler Lisans’a başlayıncaya kadar burs alamazlar. Bu öğrenciler Lisans eğitimine başlarken gereksinim bursu için yeniden başvurmak zorundadırlar.

Detaylara linkden ulaşabilirsiniz.

www.bursburosu.yildiz.edu.tr

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum