Başbakanlık VGM 2017-2018 Ortaöğrenim Bursu

bg.jpg

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu için başvurular 2017 – 2018 öğretim dönemi için 18 Eylül – 18 Ekim 2017 tarihleri arasında kurumumuz internet sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacaktır.

Halen burs almakta olan öğrencilerin tekrar burs başvurusu yapmalarına gerek yoktur. 18 Ekim 2017 tarihinden sonra alınan başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-16)’ya göre değerlendirilecektir.

Özel okulda, açık öğretim ortaokulunda, açık öğretim lisesinde ya da mesleki açık öğretim lisesinde okuyan öğrenciler ile kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursundan yararlanmakta olan öğrenciler, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamazlar.

2017 – 2018 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, burs almaya hak kazandıkları ilk yıl Ocak – Haziran arası her ay 60,00 TL, diğer yıllarda ise her eğitim dönemi boyunca 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 60,00 TL burs yardımı yapılacaktır.

Burs başvurularının değerlendirme ve sonuç açıklama işlemlerine ait duyurular internet sitesinde yer alan DUYURULAR alanından yapılacaktır.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illere ve Bölge Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişmek mümkündür.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum