World Of Warcraft cephesinde yeni gelişmeler

WoWlogo.png

Geçtiğimiz günlerde World Of Warcraft tuhaf bir kararla gündeme oturdu. Blizzard ekibi World Of Warcraft’ın korsan sunucularını kapatma kararı aldı. Korsan oyuncular ise bu duruma oldukça sert bir şekilde tepki gösterdi. Eminim şu an Blizzard haklı diye düşünüyorsunuzdur fakat olay pekte öyle değil. Bildiğiniz gibi World Of Warcraft’in orijinal halinde bir çok ek paket bulunmakta, korsanda ise bu ek paketler yok. Vanilla denilen sunucular oyunun en sade halini WOW sevenlerine sunuyor.

Kimileri Blizzard’ın bu sunucuları kapatmasını bir işaret olarak görüyor. Yeni gelecek paket ile oyunun sadeleşme yoluna gideceği, ek paketler haricinde Vanilla Serverlar açılacağını düşünüyor. Kapatılmayan sunuculardan birisi olan Elsiyum ve Light’s Hope’da bu konu hakkında “Blizzard Vanilla Serveri açarsa, sunucularımızı kapatmaya hazırız” dedi.

Bana sorarsanız Vanilla sunucuları seven insanlar olayı fazla abartıyor. Bir mmorpgyi güncel tutmak ne zamandan beri suç? Blizzard 2000 yılından beri World Of Warcraft oynatıyorsa bunun sebebi ek paketlerdir yeniliklerdir.

(Çizgiroman.com, Baha Tan Oral) 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum