Uluslararası Dijital Girişimcilik Konferansı ile Genç Girişimciliğini Tartıştılar

  • IMG_3989.jpg
  • 0J1A2605.jpg
  • 0J1A2480.jpg
  • 0J1A2516.jpg
  • 0J1A2527.jpg

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi’nde, Uluslararası Dijital Girişimcilik Konferansı ile dijital girişimciler ağırlandı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren’in açılış konuşması ile başlayan konferansın ilk oturumunun konuşmacıları davetpostasi.com’un kurucusu Mine Dedekoca, Sinemia kurucusu Rıfat Oğuz ve Segmentify kurucu ortağı Murat Soysal oldu. Konuşmacılar, Türkiye’den yurtdışına açılmış başarılı girişimlerin nasıl yurtdışına açıldıklarını, yurtdışında iş yapmanın zorluklarını katılımcılara aktardılar.

İkinci oturumda ise; Konferansın ikinci oturumu ise Ekonomistler Platformu Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi AB Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Oğuz Demir başkanlığında gerçekleşti. İran’ın en büyük teknoloji ve internet sitesi olan Techrasa’nın kurucu genel yayın yönetmeni Muhammed Reza Azali ve Ringier Media AG Vietnam Direktörü Emre Sigura, bulundukları ülkedeki girişimcilik ekosistemini ve melek yatırımların durumunu paylaştı.

Konferansın son oturumunda ise İstanbul’un en büyük kuluçka ve girişimcilik merkezlerinin yetkilileri, desteklere rağmen neden yeteri sayıda girişimci olup olmadığını tartıştı.

Proje eğitmenlerinin kapanış konuşmalarını gerçekleştirerek, MTMİ projesi kapsamında eğitim alan kursiyerlerin girişimcilik sertifikalarını almaları ile son buldu.

Proje hakkında: Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamın Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında Ekonomistler Derneği, “Mobil Teknoloji, Mobil İstihdam” projesini İstanbul Ticaret Üniversitesi  ve Mobil Servis Sağlayıcıları İş Adamları Derneği (MOBİLSİAD) ortaklığı ile yürütmektedir. Toplam süresi 15 ay olan proje kapsamında; “Genç İstihdamını ve Girişimciliğini” teşvik etmek amacıyla; gençlerin girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi, internet ve mobil hizmetler alanına genç girişimcilerin entegrasyonunun sağlanması ve gençlerin mobil uygulamalara ait yazılım geliştirebilmeleri hedeflenmektedir.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum