PS4’ün satış rakamı açıklandı

5979cbd0ae78491728ae75b4.jpg

Hali hazırda dünya 123 ülkede satılmakta olan PlayStation 4, satış rakamlarıyla üreticisi Sony’i memnun etmeye devam ediyor. Sony her ne kadar konsol satışlarından çok bir kar etmediğini sık sık dile getirse de her satılan PS4’ün oyun satmak için yeni bir müşteri potansiyli haline geldiği de inkar edilemez bir gerçek. Peki şimdiye kadar PlayStation 4 kaç milyon sattı?

Sony’nin 2013 yılında satışa sunduğu yeni nesil konsolu PlayStation 4, satış rakamlarıyla bir kilometre taşını daha geride bıraktı. İşte detaylar.

Son açıklanan rakamlara göre Sony, PlayStation 4’ün tüm dünyada 60 milyondan fazla sattığını belirtmişti. Konu ile ilgili son bilgi ise geçtiğimiz gün Media Create isimli analiz şirketinden geldi. Media Create tarafından hazırlanan raporda, PlayStation 4 satış rakamları ile ilgili bazı güncellemelere yer verildi.

Rapora göre, PlayStation 4 Sony’nin ana vatanı Japonya’da 5 milyon barajını aşmış bulunuyor. Bu satışların 4.68 milyonunu PS 4 oluştururken, geri kalan 0.32 milyonu ise PS4 Pro’ya ait.

PS4’ün bu nesilde rakibi Xbox One’a büyük bir fark attığını zaten biliyoruz. Zira artık Microsoft, konsolunun satış rakamlarını bile paylaşmıyor. Amerikalı şirketin daha tanıtım aşamasındayken yaptığı pazarlama hatları aradaki makasın daha da açılmasına neden oldu. Öte yandan Xbox One’a çıkan özel oyunların PC’de de boy göstermesi, oyuncuların PS4’e olan ilgisini daha da arttırdı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum