Plakalarda yeni dönem resmen başladı

1912816_0_1540192154sBXd3.jpg

Araç sahiplerinin azımsanmayacak bir kısmı için en büyük sorun araçlarını uygun ve hızlı bir şekilde park edebilmek. Bunun için geliştirilen park sensörleri de oldukça işe yarıyor.

Araç plakaları akıllanıyor. Geliştirilen özel bir teknoloji sayesinde plakalar kendi başlarına sürücülerin araçlarını çok daha kolay park edebilmelerini sağlayacak.

Plakalarda bulunan sensörler Android telefonlarla bağlantılı çalışıyor. Herhangi bir nesneye fazlaca yaklaşıldığında telefondan anbean takip edilebiliyor.Telefonda aracınızın o an nereye yakın temas halinde olduğu görülebiliyor.

Telefona gelen bildirimler sayesinde ayrıca park sensörüne ihtiyaç kalmıyor. Ayrıca aracın konumunu da anbean izlenebiliyor.

Kablosuz çalıştığından ve gücünü aküden değil kendi içindeki bataryasından aldığından kablo karmaşası da ortadan kalkıyor.

Bu özel plakalar iki adet AA pille çalışıyor ve aylarca değiştirmeksizin kullanabilmek mümkün hale geliyor.

Ayrıca toza, suya ve kışın ağır şartlarına da dayanıklı bir yapıda olduğu için dış etkenler bu plakaları hiçbir şekilde etkileyemiyor.

Özellikle sis ve yoğun kar yağışında yaşanan görüş alanının daraldığı anlarda bu sensörler elbette olumsuz şartlardan etkilenmiyor.

Bu plakalar şimdilik sadece Android telefonlarla uyumlu, iPhone’larla çalışmıyor.

Plakanın Türkiye’de kendi kanalları üzerinden satışı yok.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum