Zuckerberg Kongre önünde iki kez konuşma yapacak

Ekran-Resmi-2018-04-10-10.37.37.jpg

BBC News’ten Dave Lee’nin haberine göre Facebook’un yönetim kurulu başkanı olarak en büyük sınavına hazırlanıyor. Zuckerberg iki kez kongrede ifade verecek.

Kongreler Salı ve Çarşamba gerçekleşecek. Yorumcular bu kongreleri, siyasetçilerin zengin ve güçlü olanları kameralar önündeki sıkıştırdığı siyasi bir tiyatro olarak değerlendiriyorlar.

Lee’nin haberine göre Zuckerberg’in ifade verirken 7 adet izleyeceği konu var:

1.İyi yönlere vurgu

Topluluk. Bu kelime, Zuckerberg’den kongre boyunca sıkça duyulacak bir kelime. Açılış konuşmasında Facebook’un dünyaya getirdiği iyilikleri vurgulayacaktır.

2. Normal davranmak

Zuckerberg kongre boyunca toplantı odasında saklanan bir yönetim kurulu başkanı olarak değil iyi kod yazan bir mühendis olarak bulunacak, ve facebook müşterilerinin kendi istekleri doğrultusunda paylaşım yaptıklarını savunacaktır.

3. Kogan’ı suçlamak

Kişilik testini geliştiren ve verileri silmeyen şirket Cambridge Analytica ve şirket çalışanı Kogan’dı. Bu nedenle suç Kogan’a atılacaktır.

4. Diğer şirketleri dahil etmek

Oturumlardan önce bir ara, pek çok sorun ortak olduğu için milletvekilleri Google ve Twitter’ın yöneticilerinin de Zuckerberg ile ifade vermesini istedi. Bu suçta facebook tek başına olsa bile, Zuckerberg bu platformları da dahil etmeye çalışacaktır.

5. Siyasi gösteri ve kötü sorular

Silikon Vadisi’nin en etkili kişilerinden birini tutkulu bir şekilde eleştirmek ara seçimlerden önceki kampanya reklamları için harika olacaktır. Bu nedenle Zuckerberg gazeteciler tarafından “evet-hayır” soruları ile köşeye sıkıştırılacaktır.

6. Yasama konusu

Zuckerberg internette siyasi reklamlara şeffaflık getirmeyi öngören yasa tasarısını gündeme getirecek. Bu yasa televizyonlarda olduğu gibi reklamın kimin tarafından verildiğinin açıklanmasını öngörüyor. Zuckerberg de şirketinin attığı adımlardan bahsedecektir.

7. Uzlaşma kararı

Federal Ticaret Komisyonu, Facebook’un 2011’de imzalanan bir uzlaşma kararını ihlal edip etmediğini soruşturuyor. Siyasetçiler Zuckerberg’e bu konularda şirketin sözünü tutup tutmadığını da soracaktır.

 

 

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum