Trump’ın ikinci şemsiye vakası

1035887213.jpg

ABD Başkanı Donald Trump’ın şemsiye maceralarına bir yenisi eklendi. Repertuvarı şemsiyeyi rüzgarda tutma mücadelesinden eşi Melania’yı yağmur altında bırakıp sadece kendine açmasına uzanan ve bu yüzden ‘şemsiye bencili’ gibi tuhaf bir lakap da kazanan Trump, yine daha önce hiçbir ABD Başkanı’ndan görülmemiş bir performans sergiledi.

Cumartesi Andrews Hava Üssü’nde başkanlık uçağı Air Force One’a binmeden önce gazetecilere Pittsburgh’daki sinagog katliamıyla ilgili açıklamalarda bulunan Trump, çare olarak, okullardan sonra bu kez ibadethanelerde de silahlı koruma bulunmasını savundu. Singagog içinde silahlı koruma olsaydı muhtemelen saldırgandan başka kimsenin ölmeyeceğini iddia eden Trump, demecini tamamlamasının ardından uçağın merdivenlerini elinde açık şemsiyeyle çıkmaya başladı. Kapıya geldiğinde şemsiyesi kapamaya zahmet etmeden oracığa fırlattı.

Canlı yayındaki Amerikan kanalları, siyah şemsiyeyi başkanlık uçağının kapısında rüzgarla birlikte bir sağa bir sola salınırken gösterdi.

Trump’tan sonra merdivenleri çıkan bir yetkili, şemsiyenin yanından geçip uçağa girmeyi tercih etti.

Nihayet başkanı korumakla görevli Gizli Servis’ten bir ajan gelip şemsiyeyi kapatarak uçaktan içeri girdi.

Trump’ın hayrete şayan bu davranışı, sosyal medyada espri sağağına yol açtı.

Twitter’da bir kullanıcı “Şemsiyeler çok zor, bir Donald J Trump hikayesi” diye takılırken, diğeri “Nükleer silahların şifrelerine sahip adam şemsiye kapayamıyor” saptamasını yaptı.

Kaynak

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum