Trump: “Ben dengeli bir dahiyim”

1558677880256-reumpelosi.png

ABD Başkanı Donald Trump, Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi’nin “Görüşmemizde Trump sinir krizi geçirdi” sözlerini “Toplantıda çok sakindim” sözleriyle bir kez daha yalanladı ve “Fazlasıyla dengeli bir dahiyim” dedi.

Trump, dün Kongre’deki Demokrat liderler Pelosi ve Chuck Schumer ile bir araya gelmişti. Trump’ın toplantıyı beklenenden çok daha erken terk ettiği bildirilmişti. ABD başkanı toplantıdan sonra yaptığı açıklamada “kendisini soruşturmayı kesene kadar” Demokratlarla çalışamayacağını söylemişti.

Pelosi, Trump’ın sinir krizi geçirdiğini yalanlamasının ardından, “Başkanın sağlığı hakkında endişeliyim” dedi. Bu açıklamadan kısa süre sonra “çiftçilere destek” için bir basın toplantısı düzenleyen Trump, Temsilciler Meclisi başkanının “darmaduman” olduğunu söyledi. Trump, Pelosi’nin Kanada ve Meksika ile yapılması planlanan ticaret anlaşmasına karşı çıkmasıyla ilgili olarak da, “O artık aynı kişi değil. Aklını kaybetti. Kabul edelim, durumu anlamıyor” dedi.

Trump’ın açıklamalarına Twitter üzerinden cevap veren Pelosi, sosyal medya üzerinden şu paylaşımı yaptı:

” ‘Aşırı dengeli dahi’ başkan gibi davranmaya başladığında, onunla altyapı, ticaret ve diğer konular üzerinde çalışmaktan mutluluk duyacağım”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum