Rihanna, Super Bowl’da sahne teklifini reddetti

1035746413.jpg

Amerikan Futbolu Ligi’nin (NFL) final müsabakası Super Bowl’da maç arası performansı, her yıl ABD’nin en önemli performansı olur.

TV’den 110 milyondan fazla kişinin takip ettiği müsabaka sırasında reklam yayımlatmak için milyarlarca dolar akıtılırken, arada mini konser veren sanatçı da en az maçın galibi kadar geceye damga vurur.

2019 yılında bu şerefe nail olması için teklif götürülen Barbadoslu ünlü şarkıcı Rihanna’nın, Colin Kaepernick ile dayanışma adına teklifi reddettiği öğrenildi.

ABD’de polislerin silahsız siyahları öldürme furyasını protesto için 2016 sezonunda NFL maçları öncesi milli marş çalınırken diz çöken Colin Kaepernick, ABD Başkanı Donald Trump tarafından hedef gösterilmesi ve takımların buna biat etmesi sonucu işsiz kalmıştı.

Ama Trump’a hem ABD hem dünyada tepkiler büyürken NFL’nin ‘kara listesindeki’ eski oyun kurucu, bu yıl spor ürünleri devi Nike tarafından reklam yüzü yapıldı. ‘Just Do It’ kampanyasında yüzünün altında “Bir şeye inan, uğruna her şeyi feda etmek anlamına gelse de” sözüyle boy gösterdi.

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum