ABD’de Alarm: Clinton, Obama ve CNN’e bombalı paket

skynews-bomb-new-york-time-warner_4463308.jpg

ABD eski başkanları Bill Clinton ve Barrack Obama ile yatırımcı George Soros’a gönderilen şüpheli paketlerin, FBI, Gizli Servis ve yerel kolluk kuvvetleri tarafından ele geçirilmesinden sonra FBI’dan yapılan açıklamada bir bombalı paketin de Beyaz Saraya gönderildiği duyuruldu.

Şüpheli paketler, ilk olarak Pazartesi günü George Soros’un posta kutusunda bulunmuştu.

Bugün de, önce Bill Clinton’ın evinin yakınlarında, içinde el yapımı bir patlayıcı bulunan şüpheli paket bulundu, daha sonra ise Barrack Obama’nın evine gönderilen şüpheli paket de gizli servis tarafından “patlayıcı” olarak değerlendirilerek, el koyuldu.

Gizli Servis, Clinton, Obama ve Beyaz Saray’a gönderilen bombalı paketlerin Pazartesi günü George Soros’a gönderilen patlayıcı ile aynı olduğunu duyurdu.

BEYAZ SARAY’A DA GÖNDERİLDİ İDDİASI

Beyaz Saray’a da benzer bir paketin gönderildiği ileri sürüldü. Ancak bombalı paketin Beyaz Saray’a gönderildiği yalanlandı.

CNN TELEVİZYONUNA DA GÖNDERİLDİ

Bu arada New York Polisi, yayın kuruluşu CNN’in de içinde bulunduğu Time Warner Center’a da benzeri bir paket gönderildiğini açıkladı.

BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, yaptığı açıklamada, “Son günlerde Başkan Obama, Başkan Clinton, Dışişleri Bakanı Clinton ve diğer kişileri karşı yapılan saldırı girişimlerini kınıyoruz.” ifadesini kullandı.

Bu tür eylemleri “aşağılık” olarak tanımlayan Sanders, saldırı girişimlerinin sorumlularına kanunlar çerçevesinde gerekli cezaların verileceğini belirtti.

Sanders, “ABD Gizli Servisi ve diğer güvenlik ajansları olayı soruşturuyor ve bu korkakların tehdit ettiği herkesi korumak için tüm uygun tedbirleri alacaklar.” değerlendirmesinde bulundu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum