3 Fed Başkanı adayı Trump’ın ekonomik tekliflerini uygun buldu

fft99_mf9055181.jpeg

Fed Başkanı Yellen’ın yerini alması beklenen üç potansiyel aday, Trump’ın ekonomi politikasında değişiklik tekliflerini uygun buldu.

Fed Başkanı Janet Yellen’ın yerini önümüzdeki yıl alacak potansiyel üç aday, Cumhuriyetçi kanun yapıcılarının ve Trump hükümetinin vergi kısıtlamalarına ve düzenlemeleri azaltmaya ilişkin önerilerinin ekonomik büyümeyi hızlandıracağını belirtti.

Glenn Hubbard, John Taylor ve Kevin Warsh, Salı günü yayınlanan makalede, “Kongre ve Hükümet’in öne sürdüğü politika değişikliklerinin uygulamaya konması durumunda, ekonominin büyüme görünümünde kayda değer bir ilerleme kaydedilecek” ve “Bu kadar kapsayıcı bir plan ile ekonomik büyümenin yüzde 3’e çıkacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yellen’ın dönemi, Şubat ayında sona eriyor ve eski ABD Başkanı George W. Bush yönetimi altında her biri ekonomi politikası yapma rolleri üstlenmiş Hubbard, Taylor ve Warsh, Yellen’ın yerini alacak potansiyel isimler olarak görülüyor.

Hubbard, Bush’un Ekonomik Danışmanlar Konseyi’ne 2001-2003 yılları arası başkanlık yaparken Taylor, ABD Hazine Bakanlığı uluslararası ilişkiler ofisinde müsteşarlık yaptı. Warsh, 2006 yılında Fed Yönetim Kurulu’na Bush tarafından aday gösterildi ve bu pozisyonda 2011’e kadar görev aldı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum